O mnie

Agnieszka Mikołajczyk

     Mój pierwszy prawdziwy obraz (czarno – biała grafika przedstawiająca Górny Śląsk) powstał prawie dwadzieścia lat temu. Został on doceniony przez gremium i zdobył pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie malarskim. Bez entuzjazmu wrzuciłam obraz do szuflady i tak leży tam do dzisiaj.

     Niezależnie od innych doświadczeń zawodowych, malarstwo, sztuka, grafika były cały czas ważne i istotne w moim życiu. Obecnie powróciłam do tworzenia grafik, martwych natur, impresjonizmu, ale szczególnie skradł moje serce ABSTRAKCJONIZM.

     Uwielbiam ten nurt ze względu na jego uniwersalizm: harmonię i spokój lub przeciwnie – dysonans i konsternację  Poruszam się w kierunku barwnych kompozycji, bawię się światłem, ruchem i zagadkowymi przestrzeniami. Przyznam, że stało się to dla mnie prawdziwym wyzwaniem i jednocześnie świetną zabawą, w której zatracam się bez pamięci.

     Wszystkie dzieła, często niedopowiedziane, bez właściwych tytułów, pozostawiam odbiorcom do indywidualnych przemyśleń, skojarzeń i interpretacji. Każda moja myśl, obraz powstający w głowie, stanowi nową koncepcję twórczą i tworzy niepowtarzalne dzieło sztuki. Ograniczenia nie istnieją– jedynie własna wyobraźnia.

     Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moją sztuką i obejrzenia dzieł w Galerii Obrazów.

Impossible Is Nothing