Agnieszka

Agnieszka Mikołajczyk

       Moja pasja do malarstwa, rozpoczęła się w sposób dość niezwykły, za sprawą nauczycielki plastyki, która zgłosiła jedną z wielu prac na konkurs plastyczny. Była to czarno – biała grafika wykonana w technice węglowej, przedstawiająca Górny Śląsk, z którego pochodzę. Została ona doceniona przez gremium i zdobyła pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie malarskim. W tym czasie powstało kilkanaście szkiców martwych natur oraz… koni, które uwielbiam.

       Niezależnie od doświadczeń zawodowych, sztuka, malarstwo, grafika  były cały czas obecne, ważne  i przeplatały się w życiu, Po wielu latach przerwy, właśnie tutaj w Szczecinie, w swoim „ Atelier  2 Piętro ”  powróciłam do tworzenia prac.

„Uwielbiam abstrakcjonizm, ze względu na jego uniwersalizm: harmonię i spokój lub przeciwnie – dysonans i konsternację. Sztuka abstrakcyjna już w pierwszym kontakcie widza z dziełem powinna wyzwalać emocje. Staram się używać prostego języka znaczeń, symboli oraz skojarzeń tak aby przekaz dotarł do każdego widza bez wyjaśnienia na piśmie. Wyobraźnia ludzka jest nieograniczona”.   W swoich obrazach pytam Ciebie : CO CZUJESZ ?

       Poruszam się w kierunku barwnych kompozycji, żongluję światłem, ruchem i zagadkowymi przestrzeniami, co traktuje jako wyzwanie i jednocześnie świetną zabawę. Wszystkie obrazy często niedopowiedziane, bez właściwych tytułów, pozostawiam odbiorcom do indywidualnych przemyśleń, skojarzeń i interpretacji. Każda myśl, obraz powstający w głowie, stanowi nową koncepcję twórczą. Wyjątkową cechą obrazów jest wyrazista faktura, charakteryzująca niepowtarzalny styl, który jest moją najlepszą wizytówką. Do stworzenia obrazów wykorzystuje różne techniki malarskie, w szczególności akryl, olej i szpachlę, nie mniej jednak najbardziej swobodnie czuje się w unikatowych i oryginalnych technikach własnych.

Regularnie współpracuje z fundacjami, w szczególności z Instytutem Wsparcia Oddechowego i Neurorozwojowego Dzieci oraz organizacjami pozarządowymi. Aktywnie uczestniczę w aukcjach charytatywnych, na które przekazałam już kilkanaście obrazów.

Od momentu rozpoczęcia samodzielnej pracy w 2018r,  wykonałam około 400 obrazów. Moje prace odnajdziecie w jednych z największych sieci hoteli, gdzie dopełniają wystrój przestrzenny. Autorskie obrazy są również wykorzystane do wizualizacji  przez firmy zajmującą się projektowaniem i aranżacją wnętrz.

Impossible Is Nothing